Gorące tematy

• 1 grudnia 2011
  • wyświetleń: 4126

Czechowiczanie w Lidze Futsalu

Belfer Team, Inny Zespół i Enigma wygrywają w Lidze Futsalu. Northtec Południowcy po trzeciej kolejce jeszcze bez punktów.

Czechowiczanie w Lidze Futsalu · fot. Andrzej Puchała

I Liga

Pojedynek czechowickich Belfrów z POSiR-em był ostatnim meczem trzeciej kolejki. Obie drużyny przed tym meczem pozostawały bez zwycięstwa. "Posirowcy" zaliczyli w pierwszej kolejce remis z Suszcem, zaś srebrni medaliści poprzedniego sezonu nie zdobyli żadnych punktów w tej edycji.

Po dosyć wyrównanym meczu zgarnęli jednak pierwszy komplet punktów. Oprócz pięciu bramek czterokrotnie trafiali też w słupki. W końcówce spotkania POSiR wycofał bramkarza, ale nie udało się już urwać punktów Belfrom. W Belfrach hat-trick zaliczył Szędzielarz. Niewątpliwie na dobry wynik wpłynęła frekwencja. Pierwszy raz pierwszoligowiec z Czechowic zjawił się w optymalnym składzie.

Belfer Team - POSiR 5:4 (3:1)
Bramki: Szędzielarz Ł. 7’, 8’, 31’, Mizera M. 15’, Sztorc G. 38’.

II Liga

Zdecydowane zwycięstwo nad beniaminkiem z Czechowic odniosły Gardawice. Po pewnym zwycięstwie urastają do faworyta numer 1 do awansu. Wynik pozostawał sprawą otwartą do początku drugiej połowy, gdy toczył się wyrównany bój. Northtec wyszedł nawet na prowadzenie na chwilę, ale na przerwę schodził ze stratą jednej bramki. Zaraz po zmianie stron udało się zremisować, ale potem do bramki trafiali już tylko rywale. Południowcy mając w swoich szeregach solenizanta dnia poprzedniego Andrzeja, wyglądali na nieco osłabionych. Nie zmienia to jednak faktu, ze jest to jedyna drużyna z Czechowic pozostająca bez dorobku punktowego w lidze.

Gardawice - Northtec Południowcy 8:3 (3:2)
Bramki: Płonka A. 12', Buda S. 14', samobójcza 23’.

Wynik nie odzwierciedla w pełni przebiegu meczu Inny Zespół - Kryry. Zespół Kryr kolejny raz pojawił się na spotkaniu w skromnym liczebnie składzie. Ułatwiło to zadanie czechowiczanom, którzy co prawda pierwsi bramkę stracili, a do 10 minuty remisowali, potem jednak odskoczyli na bezpieczną przewagę. I gdy Ryszka zdobywał bramkę w 28 minucie na 7:3 wydawało się, że nic już się w tym spotkaniu nie może się stać. Kryry jednak zdobyły jeszcze trzy bramki i końcówka meczu była nerwowa. Trzy punkty powędrowały na konto Innego Zespołu. Jednak sami sobie zasłużyli na nerwową końcówkę meczu, bo zmarnowali kilka 100% sytuacji.

Inny Zespół - Kryry 7:6 (5:2)
Bramki: Skęczek S. 12', 22', Kimla K. 6', Jurczyga R. 7', Damaz A. 19' Maron G. 25', Ryszka K. 28'

III Liga

Udało się wreszcie przełamać Enigmie. Po wyrównanym spotkaniu pokonali OKS Poligon, który po tej porażce spadł na ostatnie miejsce w tabeli. Wynik przez całe spotkanie był na "styku", a na trafienia Enigmy szybko odpowiadali pszczynianie. Pławecki najpierw zaliczył samobója by jeszcze przed przerwą zdobyć bramkę kontaktową, a potem na gola Drozdka szybko odpowiedział Wiktorczyk. Pierwsze trzy punkty zainkasowała drużyna z Czechowic. Na tym meczu nie było Andrzeja Puchały dlatego nie ma zdjęć z tego spotkania.

Enigma - OKS Poligon 3:2 (2:1)
Bramki: Mikłasz R. 11', Drozdek T. 34', samobójcza 18'.